Komisja Samorządu i Oświaty obradowała z sołtysami o problemach świetlic wiejskich

  • 28.11.2016, 09:35 (aktualizacja 28.11.2016, 20:19)
  • Piotr Waydyk
Komisja Samorządu i Oświaty obradowała z sołtysami o problemach świetlic…
Dziś w godzinach rannych członkowie Komisji Samorządu i Oświaty spotkali się z sołtysami z terenu Gminy Widuchowa. W obradach komisji uczestniczyli radni Agnieszka Malik, Katarzyna Nazar, Jadwiga Hasiuk, Magdalena Puzik i Marek Boruta oraz sołtysi Ewa Piesik (Czarnówko), Wiesława Pawłowska (Żelechowo), Krystyna Sztuka (Żarczyn), Barbara Fiejtek (Ognica), Krystyna Woźniakowska (Bolkowice) i Janusz Wełpa (Widuchowa). Z pracowników urzędu na pytania radnych i sołtysów odpowiadali skarbnik Marcin Bachta oraz Bogusława Siebert.

   Sołtysi przedstawili problemy funkcjonowania świetlic w ich miejscowościach. Na czoło wybił się temat ogrzewania świetlic w sezonie zimowym. Padały różne propozycje i konkretne rozwiązania. Padł też nagle rewolucyjny pomysł założenia solarów na dachach świetlic. Niestety wszystko rozbija się o pieniądze. A na straży tych stał gminny skarbnik.

   Rozmawiano też o funkcjonowaniu świetlic, w tym o opiekunkach, których zaczyna brakować. Jako przyczynę wskazano głodowe wynagrodzenie oraz wejście programu rządowego 500 plus. Nie bez znaczenia jest też także pierwszy problem, gdyż na opiekunki najczęściej spada obowiązek napalenia w piecu co. 

    Sformułowanie wniosków to  jednak domena radnych. Oto one, które członkowie komisji przegłosowali:

1. Zwiększenie liczby godzin na zajęcia dydaktyczno- wychowawcze w świetlicy w Czarnówku do 10 godzin tygodniowo.

2. Przeprowadzenie przeglądu funkcjonowania centralnego ogrzewania w świetlicy wiejskiej w Ognicy pod względem bezpieczeństwa. 

Piotr Waydyk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe