Mini-Mundialowe ostatki 2016 * Czy będzie kontynuacja w 2017 roku? (fotorelacja i mój komentarz)

  • 27.11.2016, 23:10 (aktualizacja 27.11.2016, 23:44)
  • Piotr Waydyk
Mini-Mundialowe ostatki 2016 * Czy będzie kontynuacja w 2017 roku? (fotorelacja…
W ubiegłym tygodniu Grzegorz Matlak, były piłkarz Pogoni Szczecin i organizator Mini-Mundialu, odwiedził Urząd Gminy Widuchowa. Przy okazji spotkania z wójt Anną Kusy-Kłos przywiózł dla dla dzieci - uczestników mini-mundialu kolorowe broszurki z podsumowaniem tegorocznej edycji. Byłem świadkiem w asyście piłkarskiego menedżera księdza Marka wręczenia ich dzieciom w krzywińskiej podstawówce. Wcześniej takie same otrzymały dzieci z Widuchowej, w tym absolwenci krzywińskiej szkoły, którzy obecnie uczą się w I klasie gimnazjum.

Mój komentarz

  Mini-Mundial chyba na stałe zadomowił się od dwóch lat w Gminie Widuchowa. Ciężko sobie teraz wyobrazić, aby nie było kontynuacji. Piszę te słowa jako nauczyciel wychowania fizycznego, więc wiem jaki wpływ na pozytywne emocje i wychowanie dzieci ma ten projekt. Koszulki i spodenki, które dzieci dostały podczas wiosennych zmagań, do dziś służą im podczas zajęć sportowych, w tym na treningach siatkarskich oraz lekcjach wychowania fizycznego. Na początku dość sceptycznie podchodziłem do idei, ale teraz wiem, że projekt firmowany przez Grzesia Matlaka i jego ekipę, wart jest tych pieniędzy. Sam kiedyś przez kilkanaście lat wymyśliłem, organizowałem i lansowałem projekt "Krzywińska Liga Biegów Przełąjowych". Sam bieg niby trwał 3-5 minut, ale ile przy tym było tzw. wartości dodanej. Podobnie jest teraz przy okazji mini-mundialu. Też niby gry niewiele, a ile emocji i wspomnień na lata. Tak zarażone dzieci zawsze wrócą do pierwotnej idei, jeśli nie sami, to na pewno w  następnych pokoleniach jako rodzice, dziadkowie itd. 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe