Orlik Krzywin (piłka ręczna) * Zwycięski sparing w Trzcińsku Zdrój

  • 26.11.2016, 08:49 (aktualizacja 26.11.2016, 10:03)
  • Piotr Waydyk
Orlik Krzywin (piłka ręczna) * Zwycięski sparing w Trzcińsku Zdrój
Piłka ręczna jest dyscypliną uzupełniającą w ramach zajęć na krzywńskim orliku oraz jest realizowana w programie wychowania fizycznego w szkole. Dziewczęta chętnie uprawiają te dyscyplinę sportu, chociaż uchodzi ona głównie za męską domenę ze względu na jej kontaktowość. Ostatnie sukcesy naszych reprezentacji sprawiły, że jej popularność rośnie także wśród naszej młodzieży. Piłka ręczna nosi w sobie wielki walor wychowawczy, uczy pokory, odporności na ból oraz szacunku dla rywala. Nic wtedy tak nie przynosi satysfakcji jak zwycięstwo po ciężkim i wyrównanym boju.

     Powoli zbliża się sezon szkolnych rozgrywek piłki ręcznej. Zawody rejonowe są w planie w połowie grudnia. W ramach przygotowań drużna dziewcząt z Krzywina wzięła udział w piątek 25 listopada w meczu sparingowym w Trzcińsku Zdrój. Rywalem były ich rówieśnice z tamtejszej podstawówki. Dziewczęta z Krzywina okazały się lepsze i wygrały w stosunku 14:6 (7:3). Całym łupem bramkowym podzieliły się skrzydłowe Ola Lis i Daria Czernecka oraz obrotowa Asia Lis. Ponadto w składzie znalazły się: bramkarka Martyna Zygadlik, rozgrywające Ola Lidwin, Magda Signiewicz i Marcelina Smolak oraz wchodzące z ławki ich młodsze koleżanki Nikola Łukian, Daria Kowalska, Wiktoria Czerwionka oraz Marysia Dworzyńska. 

    Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu logistycznemu rodziców Anity Łukian i Jacka Sroki, którym należą się wielkie podziękowania. Osobne podziękowania należą się dla Jacka Limanówki, nauczyciela wychowania fizycznego w SP Trzcińsko, który ten sparing zorganizował i współsędziował. 

    Celem wyjazdu, poza aspektem czysto sportowym, było głównie zapoznanie się pełnowymiarową halą, na której znajdują się wszystkie niezbędne linie, których niestety ze względu na mniejszą kubaturę obiektu, brakuje na sali gimnastycznej w Krzywinie. Zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w zawodach rejonowych, które zostaną rozegrane w hali przy ul. Iwaszkiewicza w Gryfinie lub Zespołu Szkół w Kołbaczu, a więc obiektach w pełni  przystosowanych do rozgrywek piłki ręcznej. 

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe