Krzywin * Świetlica wiejska przy sali gimnastycznej ma już osobne wejście. Polecam mój komentarz

  • 26.11.2016, 06:34
  • Piotr Waydyk
Krzywin * Świetlica wiejska przy sali gimnastycznej ma już osobne wejście.…
W tym tygodniu zakończyła się mini-inwestycja przy sali gimnastycznej w Krzywinie polegająca na oddzieleniu świetlicy wiejskiej od obiektu szkolnego. Całość prac została oszacowana na niespełna 20 tys. PLN. Co prawda - nastąpił koniec prac, ale formalnie jeszcze trzeba poczekać na oficjalne przekazanie dla rady sołeckiej najprawdopodobniej kilkanaście dni.

  Otóż okazuje się, że będzie potrzebna w tym celu specjalna uchwała Rady Gminy Widuchowa. Najbliższa sesja ma odbyć się w drugiej połowie grudnia. No chyba, że ulegnie przyspieszeniu  lub odbędzie się w trybie nadzwyczajnym. Tak czy owak na święta Bożego Narodzenia świetlica powinna być już przekazana do użytkowania radzie sołeckiej.

  Ta mała inwestycja to pokłosie zdarzeń sprzed roku. Obecna wójt Anna Kusy-Kłos dysponując stosowną opinią prawną postanowiła zwrócić szkole cały obiekt. Zgodnie z obowiązującym prawem zarząd nad całym obiektem został powierzony Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Krzywinie. Nie obyło się bez protestów wielu mieszkańców, zresztą do dziś uważają oni, że świetlica została zabrana mieszkańcom, chociaż fakty przeczą temu twierdzeniu. Poprzednia fikcja prawna z trzema gospodarzami na jednym budynku została przerwana bezpowrotnie. Wszystko zaczęło się jednak od gorącej dyskusji podczas legendarnego już zebrania wiejskiego, które odbyło się 15 stycznia 2016 roku (). Wszystkie zainteresowane strony przedstawiły wtedy swój punkt widzenia. W następnych miesiącach nastąpiło szereg uzgodnień, których finałem jest konsensus  w postaci tej inwestycji. 

Mój komentarz

   I na koniec jeszcze jedno ważne stwierdzenie. Polskie prawo, które stanowi Sejm RP, a nie wójt i rada gminy, od ponad 20 lat nie dopuszczało i nadal nie dopuszcza do organizacji imprez okolicznościowych w pełnym tego słowa zakresie, na obiektach szkolnych lub w bezpośrednim jego sąsiedztwie. A tu mamy do czynienia z jednym obiektem na tej samej działce. Każde rozwiązanie inne, czyli to niby obowiązujące do grudnia 2015 roku, zawsze stało w sprzeczności z ustawą o wychowaniu w trzeźwości. Z tym faktem nie można dyskutować. Upór w twierdzeniu, że można inaczej, to nic innego jak podżeganie do popełnienia przestępstwa. Nie przystoi więc osobom publicznym, byłym i obecnym, twierdzić, że poprzednie prawo gminne było zgodne z literą obowiązującego prawa polskiego. To gorzka prawda, chociaż serce chciałoby inaczej. Moje też.

   Czytaj też Krzywin * Trwa wydzielanie sali wiejskiej od łącznika sali gimnastycznej

Piotr Waydyk

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe