A-klasa * LUKS Krzywin próbował nieskutecznie postawić się liderowi z Cedyni (szczegóły meczu, komentarz, foto i wideorelacja)

• 21.11.2016, 07:22 (aktualizacja 21.11.2016 08:18)
  • Piotr Waydyk
Lisie Pole, niedziela 20 listopada 2016 roku godz. 12.00 LUKS Krzywin - Czcibor Cedynia 1:3 (1:2)

Bramki: 0:1 - 17', 1:1 - 25' Karol Hasiuk przy asyście Michała Zygmańskiego, 1:2 - 37', 1:3 - 70'

Skład: Michał Kowalski - Mateusz Pyra, Piotr Waydyk, Kamil Klepadło, Adrian Roman - Michał Zygmański, Szymon Kaberow, Karol Hasiuk - Łukasz Szyszkowski, Adrian Jasnos, Tomasz Mikołajczyk (60' Adrian Talarek)

Żółte Kartki: Piotr Waydyk w pierwszej połowie za celowe zagranie piłki ręką

Komentarz

Niewielu optymistów liczyło na dobry wynik w tym meczu. Mimo to krzywinianie podnieśli rękawicę i próbowali walczyć o co najmniej remis. W konsekwencji zabrakło po trosze umiejętności, skuteczności, szczęścia oraz maksymalnej koncentracji.

Początek meczu zdecydowanie należał do lidera, który szybko wyszedł na prowadzenie. Jednak jedna z nielicznych kontr w tym okresie  przyniosła powodzenie. Piękną prostopadłą piłkę zagrał Michał Zygmański, przy której Karol Hasiuk wykorzystał swoją szybkość oraz posłał futbolówkę tuż obok słupka długiego rogu bramki gości. Niestety jeszcze raz zabrakło koncentracji linii obrony w końcówce pierwszej połowy i goście schodzili na przerwę z prowadzeniem 2:1.

Po przerwie gra wyrównała się. Stroną atakującą coraz bardziej z biegiem czasu byli zawodnicy LUKS-u Krzywin. Niestety zabrakło skuteczności. Napastnicy nie wykorzystali kilka sytuacji sam na sam z bramkarzem, a raz piłka zatrzymała się na poprzeczce. Co nie udało się gospodarzom, udało się gościom, którzy w 70 minucie ustalili wynik meczu.

Porażka z liderem ujmy nie przynosi, ale punktów też nie dała. Na wiosnę LUKS Krzywin musi wzmocnić skład jakościowo i ilościowo, jeśli marzy o walce o inne cele niż utrzymanie. Umiejętności piłkarskich na pewno nie brakuje, gorzej jest z frekwencją na meczach. Rzadko kiedy trener Majda dysponuje 1-2 dobrymi zmiennikami, a z przebiegu większości meczów wynika, że krzywinianie rozkręcają się na boisku w miarę upływu czasu, wtedy gdy już tchu zaczyna brakować.