A-klasa * Witniczanka Witnica - Łabędź Widuchowa 1:4 (1:1). Zabójczo skuteczna druga połowa. Najlepsza defensywa lepsza od najlepszej ofensywy (Szczegóły meczu, komentarz, foto i wideorelacja)

• 20.11.2016, 07:00 (aktualizacja 20.11.2016 18:35)
  • Piotr Waydyk
Witnica, sobota 19 listopada 2016 roku godz. 14.00 Witniczanka Witnica - Łabędź Widuchowa 1:4 (1:1)

Bramki: 0:1 - 11' Leszek Stemski, który dobił strzał Pawła Kaczora, 1:1 - 27', 1:2 - 57'  Leszek Stemski, który w bliźniaczy sposób dobił ponownie strzał Pawła Kaczora, 1:3 - 64' Łukasz Karapulka po podaniu Leszka Stemskiego, 1:4 - 90' + 2 Wojciech Kiedos z podania Mateusza Czeladzińskiego

Skład: Patryk Fifer - Mariusz Tuszyński, Mateusz Grzech, Krzysztof Bluj, Tomasz Szturo - Dawid Zięcik (81' Kamil Szturo), Rafał Stawicki, Łukasz Karapulka - Leszek Stemski, Paweł Kaczor (75' Mateusz Czeladziński), Kamil Tylutki (60' Wojciech Kiedos)

Żółte kartki: 70' Leszek Stemski, 88' Kamil Szturo

Komentarz

Ten mecz zapowiadał się na hit kolejki jako starcie najlepszej ofensywy z najlepszą defensywą. Pogoda jak na te porę roku dopisała, więc byliśmy świadkami bardzo ciekawego i stojącego na przyzwoitym poziomie widowiska.

Bezsprzecznie można uznać drugą połowę w wykonaniu Łabędzia jako najlepszą w tej rundzie spotkań. Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego koncertu. Nieznaczną przewagę w tej części gry mieli gospodarze. To oni stworzyli kilka bardzo groźnych sytuacji. Po zmianie stron zawodnicy Łabędzia stanęli głębiej w obronie nastawiając się na kontrataki. Zmiana taktyki szybko przyniosła efekt w postaci drugiego gola. Obie bramki, z pierwszej i drugiej połowy, najlepszego na boisku Leszka Stemskiego, padły w bliźniaczo podobny sposób. W obu przpadkach na bramkę strzelał Paweł Kaczor i dwa razy dobijał skutecznie Leszek Stemski.

Drugie prowadzenie w meczu spowodowało jeszcze większe cofnięcie gości pod własną bramkę. Gospodarze natarli ze zdwojoną siłą, jednak ich ataki były chaotyczne, nieliczne strzały mijały bramkę lub w dwóch przypadkach wspaniale zachował się bezbłędny w tym dniu Patryk Fifer. Dosyć szybko bardzo aktywny w meczu Leszek Stemski wypracował doskonałą pozycję dla Łukasza Karapulki, który popisał się precyzyjnym strzałem z okolic linii pola karnego. To zasłużone dwubramkowe prowadzenie jeszcze bardziej zdeterminowało przyjezdnych z Widuchowej, którzy ogromną wolą walki utrzymali rezultat po stronie strat i zakończyli mecz czwartą bramką, której autorami był tercet rezerwowych Kamil Szturo - Czaladziński - Kiedos.

Zapowiada się optymistyczna przerwa zimowa. Całą rundę zespół Łabędzia grał równo we wszystkich formacjach. Z pewnością wpływ na małą ilość straconych goli miała obsada bramki oraz stabilny skład linii obrony. Z defensywnych zadań świetnie wywiązywał się także duet defensywnych pomocników Zięcik - Stawicki. Nieco słabiej spisywała się na tym tle formacja ofensywna. Nie zawodził weteran i kapitan Karapulka, szarpały skrzydła z "Leonem" i Kamilem Szturo, ale najczęściej brakowało skutecznego wykończenia akcji. Brakuje więc Łabędziowi klasycznej "dziewiątki". Skoro udało się z bramkarzem, to może w przerwie zimowej uda się obsadzić i tę pozycję?

Uwaga! Weź udział w ankiecie "Które miejsce zajmie Łabędź na koniec sezonu?" Ankietę znajdziesz pod tabelą.

Łabędź Widuchowa - Zjednoczeni Kurzycko 6:2 (2:1) * Hat-trick Karasia i awans na pozycję wicelidera…

Łabędź Widuchowa * Szczęśliwy remis w Swochowie. Dwie kołyski dla Andrzeja Łęczewskiego, który…