Orlik Krzywin * Cykliczne spotkanie szkółek siatkarskich z Chojny i Krzywina

  • 16.11.2016, 09:41 (aktualizacja 16.11.2016, 09:57)
  • Piotr Waydyk
Orlik Krzywin * Cykliczne spotkanie szkółek siatkarskich z Chojny i Krzywina
We wtorek 15 listopada na sali gimnastycznej w Krzywinie doszło już do trzeciego spotkania szkółek siatkarskich funkcjonujących na krzywińskim orliku oraz przy Szkole Podstawowej w Chojnie.

  Dwa poprzednie odbyły się w Chojnie ( czyt. ). Taka wymiana jest świetnym przerywnikiem w monotonnym treningu. 

  Tym razem łącznie w ponad 2-godzinnych zajęciach wzięło udział 40 dzieci z klas IV-VI. W zależności od zaawansowania dzieci grały "jedynkami, dwójkami, trójkami i czwórkami". I tym razem nie wynik był najważniejszy, gdyż nadrzędnym celem takiego spotkania była konfrontacja włąsnych umiejętności na tle innego przeciwnika oraz poznanie włąsnej reakcji na stres startowy. Tak naprawdę sezon prawdziwych zawodów w naszej okolicy jeszcze się nie rozpoczął. Zawody szkolne rozgrywane są dopiero w styczniu, a mistrzowskie o charakterze otwartym dopiero wczesną wiosną. Obecnie rozgrywane są tylko turnieje towarzyskie, na które trudno jest zdobyć zaproszenie dla początkujących grup. 

  Grupa chojeńska przybyła pod kierownictwem Piotra Grejmana, ojca i pierwszego trenera Annny Grejman, reprezentantki Polski, zawodniczki czołowej ekstraklasowej drużyny Muszynianki Muszyna. Przy okazji mogliśmy podziwiać umiejętności młodszej córki Basi.

  Spotkanie było możliwe dzięki pomocy rodziców dzieci, którzy użyczyli transportu oraz przygotowali słodki poczęstunek dla dzieci. Mecze na 4 boiskach jednocześnie sędziowały absolwentki Szkoły Podstawowej w Krzywinie, obecnie uczennice szkół ponadgimnazjalnych: Karolina Czerwionka, Weronika Czerwionka, Dominika Wołyńska  oraz ich koleżanka Katarzyna Strzelczyk.

  W rolę kibiców wcielili się między innymi sołtys Jadwiga Mazur oraz państwo Anna i Krzysztof Kłos. Okazało się bowiem, że Krzysztof Kłos i Piotr Grejman to koledzy ze szkolnej ławy ze stargardzkiego technikum. Obaj nie widzieli się aż 27 lat. Była więc okazaja do dodatkowego spotkania i do wspomnień.

 Kolejne tego typu spotkanie zostało zaplanowane na styczeń w Chojnie.

 

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe