Droga do Bolkowic w tym roku niezagrożona. Umowa z wykonawcą podpisana

  • 12.11.2016, 15:55
  • Piotr Waydyk
Droga do Bolkowic w tym roku niezagrożona. Umowa z wykonawcą podpisana
Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku mieszkańcy Bolowic pojada do swojej miejscowości nową asfaltową drogą dojazdową na odcinku około 700 m między drogą powiatową i pocztkiem miejscowości. W czwartek została podpisana umowa między Gminą Widuchowa, którą reprezentuje wójt Anna Kusy-Kłos, z wykonawcą firmą Maldrobud z Myśliborza. Suma kontraktu to 543 tys. PLN przy planowanym zwrocie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 22% sumy kontraktu.

  Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to już w najbliższy poniedziałek na plac budowy przybędą pierwsi robotnicy i maszyny. Pierwsze prace będą polegały na przygotowaniu drogi pod wylanie asfaltu. Ten drugi i zasadniczy etap będzie już uzależniony od warunków pogodowych. Długoterminowe prognozy mówią, że najwyższa temperatura między 5-9 stopni powinna u nas wystąpić między 21-24 listopada. Już wiadomo, że marszałek województwa zgodził sie na przedłużenie terminu rozliczenia inwestycji do 10 grudnia. Tak więc szczęśliwy finał tej inwestycji jest bardzo realny. 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe