Cedynia * Zgromadzenie Ogólne ZGDO. 5-krotna podwyżka dla gmin stała się faktem. Dostępna jest pełna dokumentacja wideo w postaci 5 filmów

  • 07.11.2016, 10:08 (aktualizacja 08.11.2016, 13:00)
  • Piotr Waydyk
Cedynia * Zgromadzenie Ogólne ZGDO. 5-krotna podwyżka dla gmin stała się…
7 listopada o godzinie 10.10 odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego ZGDO, które trwało do godziny 13.30

   Zebranych powitał Józef Piątek, przewodniczący ZO ZGDO. Na sali od poczatku do końca było quorum do podejmowania decyzji.. Obecnych było w szczytowym momencie aż 15 spośród 17 przedstawicieli gmin, czyli wójtów i burmistrzów.

   Pierwsze zgrzyty wystąpiły przy uchwalaniu protokołu z poprzedniego posiedzenia. Tu głos zabrała wójt Anna Kusy-Kłos. Konsekwencją tego było przesunięcie przyjęcia protokołu na następne zgromadzenie członków, tak aby wójt Anna Kusy-Kłos mogła wnieść poprawki do protokołu. Można zobaczyć tę dyskusję na załączonym filmie nr 1.

Film nr 1 z przyjmowania protokołu z poprzedniego posiedzenia:

   Następnie głos zabrał wójt Krzywicki z Boleszkowic, który pełni funkcję prezesa zarządu ZGDO (audio w przygotowaniu)

   Sytuację w Gminie Cedynia omówła Dorota Mościcka, dyrektor biura związku (audio w przygotowaniu).

   Najdłuższa dyskusja toczyła się przy omawianu projektu dotyczacego  podniesienia wysokości składki członkowskiej. Całą dyskusja opublikowana już jest na dwóch poniższych filmach. Po dyskusji odbyło się głosowanie. Uchwała przeszła 12 głosami za przy 2 przeciw (burmistrz Recza i wójt  Widuchowej) i jednym głosie wstrzymującym (burmistrz Chojny). Konsekwencje tej uchwały przyniosą dla Gminy Widuchowa taki skutek, że już wkrótce trzeba będzie znaleźć w budżecie dodatkowe 142 tys. PLN

Film nr 2:  Pierwsza część dyskusji o uchwale podwyższającej składki członkowskie dla gmin

Film nr 3:  Druga część dyskusji o uchwale podwyższającej składki członkowskie dla gmin

  W dalszej części obrad podjęto uchwały finansowe, które były konsekwencją uchwały o podwyższeniu składki członkowskiej dla gmin. Pracownicy biura obsługi związku demostrowali na co pójdą pieniądze z podwyżki składki (nagranie audio w przygotowaniu).

  Ostra polemika rozgorzała między wójt Anną Kusy-Kłos i mecenasem obsługującym związek podczas omawiania uchwały o zmianie statutu. Tak na marginesie uchwała przeszła przy dwóch głosach wstrzymujących (wójt Widuchowej i burmistrz Chojny). Całość dyskusji zawiera poniższy film nr 4.

Film nr 4: Procedowanie nad projektem uchwały w sprawie zmian w statucie związku

   W wolnych wnioskach głos zabrali między innymi sołtysi i radni   z kilku miejscowości i gmin z terenu działalności ZGDO. Na pytania odpowiadali przede wszystkim członkowie zarządu związku. Głos zabrało też kilku wójtów i burmistrzów. Spotkanie zakończyło się przed godz. 14.00. Oprócz wójt Anny Kusy-Kłos w obradach z Gminy Widuchowa uczestniczyli: sekretarz Stachura, radni Boruta, Kulka i Łowicki oraz niżej podpisany. W najbliższym czasie oprócz publikacji odniosę się także do kwestii merytorycznych, a na koniec przytoczę własną opinię. 

Film nr 5: Fragmenty wystąpeń w wolnych wnioskach

 Całość posiedzenia będzie dostępna już wkrótce w postaci nagrania audio. To ponad 3,5 godziny nagrania. 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe