ZGDO * Oświadczenie części radnych z Gmin Widuchowa, Banie, Kozielice i Chojny

  • 06.11.2016, 23:24 (aktualizacja 07.11.2016, 11:38)
  • Piotr Waydyk
ZGDO * Oświadczenie części radnych z Gmin Widuchowa, Banie, Kozielice…
Oto treść oświadczenia przygotowanego grupy radnych z z Gmin Widuchowa, Banie, Kozielice i Chojny, które dziś zostało przedtawione na Zgromadzeniu Ogólnym ZGDO w Cedyni.

Jesteśmy zbulwersowani postępowaniem wójtów i burmistrzów ZGDO. Nie zgadzamy się na podwyższenie składki członkowskiej, gdyż nie chcemy wrzucać pieniędzy do studni bez dna.
Do takich wniosków przyczyniło się zachowanie niektórych wójtów i burmistrzów na ostatnim zgromadzeniu ZGDO w Dolicach w dniu 25 października.
Naprawdę uważamy że ZGDO jest dobrym rozwiązaniem, powstanie spółki także. Niestety wiele do życzenia daje zarządzanie tymi podmiotami.
Bylibyśmy za ratowaniem ZGDO gdyby wójtowie i burmistrzowie uderzyli się w pierś i zaczęli pracować, a oto propozycje działań od których trzeba by było zacząć.
Od początku....
Problem 23 tys. ludzi pomiędzy GUS a deklaracjami. Płacimy od początku duże pieniądze na administrację a efektu nie widać. ZGDO po prostu nie radzi sobie z tym problemem.
Niezbędnym działaniem do uszczelnienia systemu byłoby wykonywanie niektórych czynności administracyjnych z poziomu gmin.
Nie wolno zezwalać aby związek dalej popadał w długi, a przez swoją niegospodarność przez ostatnie 7 miesięcy dług urósł o 1,2 mln.
Nie zwalajmy wszystkiego na nieściągalność mieszkańców...
Z niedoszacowania składki w roku 2015 Remondis wystawiał faktury o 55 tys. wyższe co dało 656 tys. niedoboru.
W 2016.
Eko Fiuk 160 tys. miesięcznie co przez 7 miesięcy daje 1,2..
Wielką tajemnicą są natomiast zobowiązania kredytowe związku.
Możliwość zaciągania kredytów przez spółkę które będą obciążać budżety gmin.
Popisem związku była pożyczka dla SGDO na 150 tys. zł która po przeczytaniu warunków spłaty okazała się być darowizną.
Żądamy zerwania umowy z wykonawcą w trybie natychmiastowym,  na co zezwala dokument kontroli zachodniopomorskiego wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska, oraz nie wywiązywanie się z zapisów umowy przez spółkę i Eko Fiuka.
SGDO nie realizuje swoich podstawowych założeń jakimi było opieranie się na naszych Puk ach i zakładach gospodarki komunalnej.
Biorąc pod uwagę niestabilną sytuację ZGDO i okresy rezygnacji z członkostwa w związku przetargi powinny być rozpisywane na rok a nie 4 lata.
Przewodniczący zarządu zamiast jeździć na kosztowne i bezsensowne delegacje np do Monachium powinien próbować zapełnić dziury na mapie województwa co poprawi logistykę związku i obniży kwoty przetargu.
Mieszkowice,  Myślibórz,  Pyrzyce,  to powinny być priorytety delegacji całego zarządu.
Wymagamy rzetelności na bip,  uczciwości, pokazania aktualnego stanu finansowego ZGDO.
Już dziś przekonamy się czy państwo chcecie ratować związek czy utrzymywać go na powierzchni za pomocą budżetów gmin.

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xxl
xxl 08.11.2016, 07:43
Ale szambo

Pozostałe