XV Sesja Rady Gminy Widuchowa * Radni uchwalili zmiany w budżecie, które otwierają możliwość wykonania drogi do Bolkowic. Teraz potrzebna modlitwa o pogodę (info, wideo, mój komentarz)

  • 05.11.2016, 08:33 (aktualizacja 05.11.2016, 10:27)
  • Piotr Waydyk
XV Sesja Rady Gminy Widuchowa * Radni uchwalili zmiany w budżecie, które…
Pojawiło zielone światło na wykonanie przebudowy drogi do Bolkowic. To z tej przyczyny listopadowa sesja została przesunięta z drugiej połowy miesiąca na 2 listopada. To właśnie o godzinie 8.00 zostały otwarte oferty w trzecim przetargu. Dwa wcześniejsze zostały unieważnione ze względu na kwoty proponowe przez oferentów znacznie przewyższające kwotę zawartą w kosztorysie.

    Radni zagłosowali jednogłośnie za podjęciem uchwały. W ten sposób wyrazili zgodę na wydatki zwiększone o 143 tys. PLN. Poza tym innym ważnym wydatkiem są dodatkowe pieniądze dla ZGDO w kwocie 58 tys. PLN. Skarbnik Marcin Bachta wyjaśnił, że łączne dodatkowe wydatki wyniosą nieco ponad 200 tys. PLN i pochodzić będą z dochodów gminy, w tym przypadku z rozliczeń podatku VAT za wczęśniejsze inwestycje. Skarbnik nie omieszkał też wskazać przyszłych zagrożeń dla budżetu gminy, czyli zmniejszającej się subwencji oświatowej, niepewności co do planowanej reforrmy oświaty oraz rosnących zobowiązań finansowych wobec Związku Doliny Dolnej Odry, o czym pisałem wcześniej w artykule "Gorąca dyskusja o Związku Gmin Dolna Odra". Zapraszam do wysłuchania pełnej dyskusji o projekcie uchwały, którą znajda państwo w poniżej zamieszczonym filmie.

Mój komentarz

   Nie omieszkam zaznaczyć też fakt, jak radna Malik, która wcześniej tak gorąco deklarowała, że nie czyta E-Widuchowa, powoływała się na informacje zawarte wcześniej w moich artykułach, zamiast sama dociekać prawdy. Nie będę już zaznaczać, gdzie popełniłem merytoryczny błąd, niemniej teraz, gdy widzę całą prawdę, nie mogę wyjść z podziwu dla karkołomnej taktyki naszej władzy wykonawczej, która tak naprawdę przyniosłą pożadany efekt w postaci kolejnych oszczędności dla budżetu gminy przy jednoczesnym maksymalnym do uzyskania dofinansowaniu z byłego "fogru". To majstersztyk! Pozostaje jeszcze jedna przeszkoda, która może zniweczyć realizację tej inwestycji. To pogoda! A na pogodę najlepsza jest modlitwa. Tu jestem optymistą, gdyż Bolkowice leżą w lubickiej parafii księdza Roberta Gołębiowskiego, więc interes można uznać z duża dozą prawdopodobieństwa za załatwiony. Wespół w zespół razem na pewno modlić się będzie radna Malik, do której okręgu należą Bolkowice. Od dawna zauważyłęm, że w kwestiach merytotycznych w tej radzie nie ma większych różnic, gorzej jeśli chodzi o personalia oraz interesy polityczne i światopoglądowe. Tu dualizm w radzie jest jaskrawy. Całe szczęście, że konflikt w radzie nie przynosi dodatkowych obciążeń dla budżetu, chociaż oszczędności też nie.

   

        

O XV Sesja Rady Gminy Widuchowa dowiesz się więcej pod:

 XV Sesja Rady Gminy Widuchowa * Gorąca dyskusja o Związku Gmin Dolna Odra

XV Sesja Rady Gminy Widuchowa * Dzikie wysypisko śmieci w Lubiczu uprzątnięte. Nasz podatnik nic…

XV Sesja Rady Gminy Widuchowa * Wielomilionowe inwestycje przeciwpowodziowe w Marwicach (info i wideo)

XV Sesja Rady Gminy Widuchowa * Sprawa boiska w Krzywinie doczekała się szczęśliwego finału (info…

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe