Zebranie wiejskie w Krzywinie * Czyli były wójt miedzy innymi na tropie ponad miliona złotych (foto i wideorelacja). Poniższy tekst dedykuję księdzu Robertowi jako przykład

Podziel się:
Oceń:
14.02.2017, 11:02

24 stycznia odbyło się zebranie wiejskie w Krzywinie. Dotąd nie miałem czasu, aby zająć sie publikacją na ten temat. Z całym szacunkiem dla innych miejscowości w Gminie Widuchowa, ale najciekawsze zebrania w tej kadencji samorządu lokalnego odbywają się z całą pewnością w Krzywinie. Dzieje się tak dlatego, że stąd pochodzi były wójt oraz przewodnicząca rady, którzy sprawowali te funkcje przez 3 kadencje, a z naszym samorządem silnie byli związani aż 16 lat. Inną kwestią jest polityczne wyrobienie oraz wielkie zacięcie do społecznego działania na rzecz własnej miejscowości lokalnej ludności. Dziś ktokolwiek nie sprawowałby władzy w gminie musi sie liczyć z potencjałem miejscowych elit, zarówno tych związanych z byłym układem władzy (coraz ich mniej), jak i obecnym reprezentowanym przez sołtysa, radnych i organizacje społeczne (coraz ich więcej). Takiego kapitału ludzkiego oraz materialnego moga pozazdrościć inne miejscowości, w tym samej Widuchowej. To kwestia wychowania już całego nowego pokolenia ludzi wolnych od roszczeń, z bagażem doświadczeń i żyłki do społecznego działania, którego nie zniweczą żadne kryzysy osobowościowe pojedynczych przedstawicieli elit.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.