A klasa * Gospodarze grali, goście strzelali (kompletna relacja)

• 19.11.2017, 07:54 (aktualizacja 19.11.2017 11:35)
  • Piotr Waydyk
Krzywin, sobota 18 listopada 2017 roku godz. 14.00 Pro-Team Żarczyn - Zjednoczeni Kurzycko 1:4 (1:2)

Bramki: 0:1 - 20', 0:2 - 35', 1:2 - 56' Sebastian Sztuka, 1:3 - 83', 1:4 - 90'

Skład Pro-Team Żarczyn: Jakub Leśniak - Paweł Stryczek, Dariusz Pańko, Rafał Obałą, Krystian Bącela - Dominik Borek, Dominik Dworzyński, Arkadiusz Kącki - Michał Zawadzki, Sebastian Sztuka, Dawid Chmielewski

Żółte kartki: dla Pro-Teamu nie było

Komentarz

Tradycyjnie gospodarze z Żarczyna dali sobie szybko strzelić dwie bramki. Brak koncentracji od początku meczu to ich główna bolączka od kilku meczów. Oczywiście pomni tego, że w miarę upływu meczu są w stanie nadrobić każdą stratę, spokojnie można było oczekiwać szczęśliwego finału, czyli trzeciego z rzędu zwycięstwa. Przebieg pierwszej połowy i niemal całej drugiej  jakby utwierdzał wszystkim w tym przekonaniu. Żarczynianie niemal cały czas dyktowali swoje warunki gry, długo utrzymując się przy piłce. Niestety nie przynosiło to żadnych efektów bramkowych. Sytuacje, owszem, były, nawet z gatunku tych stuprocentowych. Niestety zawodziła skuteczność. Udało się tylko zdobyć bramkę kontaktową i to dość w niespodziewanych okolicznościach. W końcówce meczu goście dwukrotnie skutecznie skontrowali żarczynian. Po czwartym golu sędzia już nie wznawiał gry.

Pierwsza porażka żarczynian na własnym boisku od 2 września stała się faktem. Kolejny raz okazało, że posiadanie piłki nie zawsze przekłada się na efekt bramkowy. Goście grali o wiele prostszą piłkę, może archaiczną, ale bardzo skuteczną. W piłce nożnej nie ocenia się wrażeń artystycznych jak w łyżwiarstwie figurowych. Pro-Team grał, a Zjednoczeni strzelali kolejne gole. Tak pokrótce można zdefiniować to, co działo się w sobotnie popołudnie na boisku w Krzywinie.

Teraz nastąpi przerwa do rundy wiosennej. Zapewne z uwagi na mistrzostwa  świata przerwa będzie krótsza niż zazwyczaj i przyjdzie się grać w tygodniu. Ale o tym przekonamy sie już niedługo.