Piła * Reprezentacje Krzywina i Rynicy najlepsze w salezjańskim halowym turnieju piłki nożnej chłopców (relacja w budowie)

• 12.11.2017, 08:07 (aktualizacja 12.11.2017 11:58)
  • Piotr Waydyk
W sobotę 11 listopada w Święto Niepodległości niemal 30-osobowa grupa chłopców z Gminy Widuchowa, głównie z parafii Krzywin, wzięła udział w 14 edycji ogólnopolskiego halowego turnieju piłki nożnej chłopców, który odbył się równolegle na kilku obiektach w Pile. Turniej tradycyjnie organizowali księża salezjanie. Zawody rozpoczęły się mszą świętą. Podopieczni ks. Marka Domańskiego wystąpili we wszystkich trzech kategoriach wiekowych, wystawiając aż 4 drużyny. Miło mi poinformować, że wszystkie drużyny odniosły wielki sukces sportowy. W kategorii szkół podstawowych, w stawce 17 drużyn, bezapelacyjnie najlepsi okazali się chłopcy reprezentujący SP Krzywin, natomiast w kategorii gimnazjalistów reprezentacja Rynicy (w stawce 16 drużyn), wzmocniona piłkarzami z Lubicza i Żarczyna.

W kategorii gimnazjalnej (VII klasa SP oraz II i III klasa gim.) bardzo wysokie miejsce zajęła ekipa Krzywina. Takież samo miejsce na 9 drużyn w kategorii ponadgimnazjalnej zajęła ekipa z Krzywina.

Szczególnym dominatorem była ekipa z Rynicy, która wygrała wszystkie swoje 6 meczów przy bilansie bramkowym 26-2. Najwięcej goli zdobyli Wiktor Grzeszczak 8 i Eryk Kubicki 6. Ponadto zagrali Konrad Woźniak, Patryk Olszewski, Lucjan Winnicki, Jakub Mateusiak i Oskar Potoczny.

Reprezentacja Krzywina w kategorii szkół podstawowych zagrała w składzie: Bogdan Dworzyński, Dominik Bigus, Kacper Pawelec, Hubert Jarząb, Gracjan Wośkowski, Adrian Piotrowski i Dawid Nietreba.

Reszta informacji w przygotowaniu.

Film nr 1: rozgrywki grupowe i finałowe w kategorii gimnazjalnej z udziałem Rynicy i Krzywina

Film nr 2: dekoracja w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów