Zawrotna kariera Łukasza Kosakiewicza. Z Orła Żelechowo do Ekstraklasy!

  • 6.07.2017, 09:41 (aktualizacja 06.07.2017 10:27)
  • Piotr Waydyk
Zawrotna kariera Łukasza Kosakiewicza. Z Orła Żelechowo do Ekstraklasy!
Nieprawdopodobnie zawrotną karierę piłkarską robi Łukasz Kosakiewicz z Gryfina. Wczoraj podpisał kontrakt z Koroną Kielce, piątym klubem Ekstraklasy SA w ubiegłym sezonie. Zanim stał się obiektem transferowych klubów ekstraklasowych. Zimą znalazł się na liście ówczesnego lidera i obecnego wicemistrza Polski Jagiellonii Białystok. To transferu jednak ostatecznie nie doszło. Swego czasu zaznaczył swoją obecność na boiskach, gdy rywalizował w jednej grupie A-klasy w barwach Hetmana Grzybno z Łabędziem Widuchowa, Czarnymi Czarnówko i LUKS-em Krzywin. Znamy go jednak bardziej z rywalizacji widuchowskiej "halówki" na parkiecie hali Zespołu Szkół w Widuchowej. Widuchowa.

      Warto jeszcze raz prześledzić jego karierę piłkarską. Łukasz Kosakiewicz jest wychowankiem Energetyka Gryfino. W swojej karierze występował w wielu klubach: Rega Trzebiatów, Czarni Żagań, Hetman Grzybno, Drawa Drawsko, Błękitni Stargard i ostatnio w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice. W końcu zainteresował się nim poważnie klub ekstraklasy. Kariera jak z bajki!

     Łukasz Kosakiewicz to drugi po Macieju Mysiaku (Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, GKS Bełchatów) piłkarz z widuchowskiej "halówki", który ma szansę zagrać  n poziomie ekstraklasy.

  W Gminie Widuchowa znamy go z występów m.in. w Orle Żelechowo w ramach widuchowskiej halówki, gdzie debiutował jeszcze jako junior w sezonie 2006/7. Oto jego dorobek:

 

Piotr Waydyk

Które odcinki dróg powiatowych w Gminie Widuchowa uważasz za priorytetowe do remontu?

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe