Wielki Finał Mini Mundialu * Burkina Faso brązowym medalistą (kompletna relacja)

• 4.06.2017, 08:18 (aktualizacja 04.06.2017 09:47)
  • Piotr Waydyk
W piątek na boisku nr 2 Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie odbył się Wielki Finał Mini Mundialu' 2017. Trzeci raz wzięli w nim udział młodzi sportowcy z Gminy Widuchowa. Na starcie w dwóch kategoriach wiekowych stanęło do rywalizacji 320 zawodników. Sportowo najlepiej spisała się ekipa Burkina Faso (ZS Widuchowa), która w młodszej kategorii zajęła 3. miejsce. To tej ekipie poświęcona jest największa część poniższej wideorelacji.

W grupie młodszej Chorwacja (SP Krzywin) nie wyszła z grupy, odniosłą 1 remis i 2 porażki. W grupie starszej Paragawaj (ZS Widuchowa) zdołał wyjść z grupy, ale niestety odpadł w ćwierćfinale. Największego pecha miała Turcja, która w grupie "śmierci" napotkała późniejszych triumfatorów (Belgia 0:2)) i brązowych medalistów (Hiszpania 1:2), którzy między sobą stoczyli później dramatyczny półfinał. Turcja zamknęła drogę do ćwierćfinału innej ekipie Irlandii Północnej, która pokonała 2:1. To całe pocieszenie.

Mini Mundial -Widuchowa 2017 * Turcja i Burkina Faso ze złotymi medalami (kompletna relacja)

Film nr 1: Otwracie turnieju i rozgrzewka

Film nr 2: Rozgrywki grupowe

Film nr 3: Półfinał Burkina Faso - Hiszpania 1:1 k. 1:2. W rozgrywkch grupowych Burkina Faso pokonała tego samego rywala 3:1.

Film nr 4: Mecz o brązowy medal Burkina Faso - Islandia 4:0